Okna Pavel Braun - Prodej a montáž stavebních výplní

Pavel Braun

Vrhchlického 2480,
438 01 Žatec

Telefon: 602 437 428
E-mail: pbokna@gmail.com

Okna a balkóvé dveře - dřevo

New Form 88

Špaletová okna KF 43+43 - KF 68+43

Špaletová okna (kastlová okna) nebo kombinované eurookno a špaletové okno

Již více než sto let máme možnost vidět na starých domech klasická špaletová okna (kastlová okna), která svou elegancí a propracovaností nesou znaky rukodělné práce starých truhlářských mistrů. V naší hektické a přetechnizované době nás tato okna přenáší zpět do časů tradic a přírodní krásy, zpět k vyzkoušeným a osvědčeným metodám našich dědů a pradědů.

Je všeobecně známo, že špaletová okna (kastlová okna) zajišťují větší tepelnou i zvukovou ochranu, než moderní plastová či dřevěná okna, která jsou osazena pouze jedním izolačním dvojsklem. Tato ochrana se ještě zvyšuje možností kombinace jednoduchého a izolačního skla, umocněnou vzduchovou mezerou v 15 cm hlubokém rámu.

Provedení:

  • DD vnitřní i venkovní křídla otevíravá dovnitř
  • DV vnitřní křídla otevíravá dovnitř, venkovní křídla otevíravá ven

Špaletová okna (kastlová okna) vyrábíme i s nadsvětlíkem.

Standardní výbava:

  • kompletní kování (olivy, rozvory, dorazy, obrtlíky, záskočky, háky na zajištění křídla otevíraného ven)
  • celoobvodové těsnění
  • hliníkové křídlové a rámové okapnice
  • profilované zasklívací lišty
  • zasklení v kombinaci kyt, silikon
  • povrchová úprava v různých odstínech silnovrstvé lazury s UV filtrem, krycí barvy RAL nebo jejich kombinací.
  • systém Gori 897 Compact

O dřevu obecně

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, nejmenší koeficient tvarových změn, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností.

Je to materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem a přináší do místnosti dotek přírody. Životnost dřevěných oken je při použití moderních technologických postupů takřka stoletá a samotná výroba oken je ekologicky šetrná a nezatěžuje životní prostředí.

Představení produktů

Eurookna a balkónové dveře profilu NEWFORM 68 standard, NEWFORM 78 eko, NEWFORM 88 deluxe a špaletová okna NEWFORM KF 43+43 jsou zhotoveny ze stabilního vrstveného lepeného hranolu s podélným napojením (cink) nebo bez podélného napojení (fix) na povrchu, který je vysušený na požadovanou vlhkost, vhodnou pro výrobu oken, zpravidla 12 – 15%. Všechny výše uvedené typy je možné vyrobit i v rustikálním (zdobnějším) provedení.